Hygienické obmedzenia

                                                                                                                                                                      Aktuálne úmysly TU.

                                                                                                                     Aktuálne Mariannum TU.

                                                                                                                                                             Projekt PSK

Čím len bude tento chlapec?

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Nevídané! Neslýchané! Revolučné! Kto to kedy videl, aby sa syn nazýval menom, ktoré nepatrí nikomu z jeho predkov, aby Alžbeta v takom neskorom veku čakala bábätko, a ešte k tomu aj Zachariáš stratí hlas. Čudné ,,zhody okolností“ v jednej rodine. Najskôr sa všetci tešia, potom sa boja a nakoniec, tak nejako ľudsky, sa o tom klebetí široko-ďaleko. A tu vyvstáva otázka: ,,Čím len bude tento chlapec?“

Možno i o Tebe sa šírili či šíria takéto otázky. Možno žiješ životom, ktorý nehrá lahodne na strunku každému v Tvojom okolí. Možno sa celý čas snažíš a snažíš a nevidíš ovocie. A možno sa dejú okolo Teba nevídané, obyčajné či neobyčajné veci. A možno máš práve obdobie, kedy Ti srdce skáče vďačnosťou v Pánovi. 

V každom prípade, nech si už ktokoľvek – kdekoľvek – akokoľvek, pamätaj na poslednú vetu dnešného Evanjelia: ,,A vskutku Pánova ruka bola s ním.“ Drž sa pevne Pána okolo pása, motorka pridáva plyn! Bo zajtra... zajtra príde ešte niečo nevídanejšie, neslýchanejšie a revolučnejšie. Be ready!

Plug and pray: 

Drahý Pane, nech už ma Tvoj vietor zaveje v živote kdekoľvek, nech Tvoja ruka neopúšťa tú moju. A možno som tiež človek, ktorý tu je ,,za záhadných okolností", ale nechcem prestať veriť, že Ty ma miluješ. Otvor moje srdce pre Tvoje nové narodenie vo mne i tieto Vianoce. 

V akcii:

Zvesti o Jánovi sa niesli po judejských horách kade-tade. Preto ani Ty neostaň pozadu! Využi tento deň na to, aby si napísal aspoň dve sms-ky, maily, pohľadnice, zavolal dakomu, poslal holuba či vyslal dymové signály o tom, že zajtra sú VIANOCE! A tak niekomu zahrial radosťou srdce :) 

Bonus:

Čím len budú tieto deti? :) 

Evanjelium na dnešný deň:

Lk 1, 57-66 

jantoška

(prebraté z fb)© 2024 Farnosť Vranov nad Topľou - Čemerné. Všetky práva vyhradené.